Ünlü Oyuncuların Olağanüstü Doğaçlama Yetenekleriyle Ortaya Çıkan 12 Film Sahnesi

Films

Bazı oyuncular vardır, ona bir karakter yazarsınız ve oyuncu o kişi olur. Yazılan metni sanki kendisi yazmış kadar iyi özümser ve oynar. Bazı oyuncular da vardır ki yine senaryoyu muhteşem oynar ayrıca büründüğü karakterin verebileceği bazı tepkileri, senaryoda olmasa bile filme kazandırabilir. Sinema tarihinin unutulmaz doğaçlama sahnelerini listeledik. Keyifli seyirler.

1. Pretty Woman


Senaryoda olmayan bu sahnede, Richard Gere’in yaptığı doğaçlama kutu kapatma hareketine, Julia Roberts da çok tatlı bir tepki verince, sahnenin filmde kullanılmasına karar veriliyor.

2. Roman Holiday


Bu sahnede Gregory Peck, eli duvardaki suret tarafından ısırılmış gibi, suretin ağzına elini kaptırır. Daha sonra kolunu dışarıya çıkardığında eli gerçekten yoktur. Senaryoda olmayan bu oyuna Audrey Hepburn da muhteşem bir tepki verdi ve bu sinema tarihinin en renkli sahnelerinden birisi oldu.

3. From Dusk Till Dawn


Salma Hayek’in canlandırdığı dansçı vampire dönüştükten sonra George Clooney’nin canlandırdığı Seth Gecko karakterinin göğsüne ayağıyla bastırır ve “Seni kölem yapacağım.” der. Seth ise cevap olarak “Hayır, teşekkürler. Ben zaten evliyim.” esprisini yapar. Bu cevap senaryoda yoktu ve Clooney’in doğaçlamasıyla filme dahil oldu.

4. The Godfather


Bu meşhur sahnede aslında bir kedi yoktu. Sanat ekibinin sete yerleştirdiği bir kedi de değildi. Sadece içeriye bir şekilde girmiş bir kediydi ama metot oyunculuğunun kitabını yazmış olan Marlon Brando, kediyi kucakladı ve sahnenin çok özel bir parçası yaptı.

5. The Shining


The Shining filmindeki bu replik, bir doğaçlama uzmanı olan Jack Nicholson’ın filme kazandırdığı bir sahne.

6. Die Hard


Bu sahnede Alan Rickman, Green Box’ın önünde bu sahne için oyununu oynarken yönetmen John McTiernan tarafından aniden itiliyor ve bu yüzündeki olağanüstü gerçek tepki oluşuyor.

7. The Departed

The Departed[12-07-05]
Yine Jack Nicholson, yine bir doğaçlama. Köstebek filminde, DiCaprio ile karşılıklı oynadıkları sahnede aniden silahını çıkarması ve DiCaprio’nun buna verdiği doğaçlama tepki yine başarılı örneklerden bir tanesi.

8. Terminator 2: Judgment Day


Bir robot’un insansı şekilde yakınması komik olabiliyor. Özellikle de Terminator gibi ketum bir android ise. Schwarzenegger, bu sahnede o ketum androidin ağzından “Bir tatile ihtiyacım var.” diyerek settekileri eğlendirdi ve bu sahne filme dahil oldu.

9. Lost in Translation


Bu sahnede sadece sarılacakları yazıyordu ama Bill Murry kendisine, Scarlet’i öpme fırsatını değerlendirerek sahneyi bu hale getirdi.

10. Good Will Hunting


Ölmüş olan eşiyle ilgili anlattığı “yellenme” hikayesi senaryoda yoktu. Tamamen o anda Williams’ın uydurduğu bir hikayeydi.

11. Léon: The Professional


Gary Oldman’ın, Leon filminde canlandırdığı karakterin bir çok aşırı tepkisi var. Bu sahnelerin çoğunu Oldman’ın doğaçlama yeteneğine borçluyuz. Görseldeki “everyone!!!” diye yükseldiği sahne de bunlardan birisi.

12. Pirates of the Caribbean


Serinin ikinci filminde Kaptan Jack Sparrow’un, toprak kavanozuyla yaptığı sinir bozucu dans ve söylediği şarkı senaryoda yoktu. Johnny Depp’in yaptığı doğaçlama çok beğenildi ve yönetmen tarafından filmde de kullanıldı.

Kaynak: 1

The post Ünlü Oyuncuların Olağanüstü Doğaçlama Yetenekleriyle Ortaya Çıkan 12 Film Sahnesi appeared first on .

Lost Password

Sign Up