Görünüşe göre, Horizon: Zero Dawn oldukça uzun bir oyun

Oyun

Oyunu 60 saat boyunca oynayıp, henüz %80 bitirmiş kullanıcılar bile var.

Şu son birkaç gündür sizlere bol bol Horizon: Zero Dawn haberi sunuyoruz. Bunun sebebi, hem sizlerden gelen yoğun ilgi, hem de oyun hakkında sürekli yeni bilgilerin ortaya çıkıyor olması. Tabii bunların en önemli sebepleri, oyunun inceleme puanlarının geçen günlerde yayımlanması ve bu puanların kusursuz olması; bir de oyunun çıkış tarihinin çok yaklaşmış olması. Şimdi, haberimizin ana konusuna gelelim. Bir oyuncu için, oyunda önemli olan nedir? Grafikler mi? Oynanış mı? Yoksa oyunun bizi meşgul edebileceği süre mi? Her oyuncuya göre bu sorunun cevabı değişebilir. Mesela ben temel oynanışa ve içeriğe bakarım. Horizon: Zero Dawn incelerken, bol bol dikkat ettiğim konu da bu olmuştu. Peki, içerik iyi hoş da kaç saat sürüyor bu oyun? İşte bu sorunun cevabı çok farklı.

Öncelikle kendi deneyimimizden bahsedelim. Şu an oyunda 20. saat civarlarındayız ve senaryoda pek ileriye gidemedik. Bunun sebebi, yan görevlere ve toplanabilir ögelere önem veriyor olmamız. Daha doğrusu, öncelik tanıyor olmamız. Hatta, harita üzerindeki her noktayı da keşfetmeye çalışıyoruz. 20 saatlik deneyimimizde, oyunu bitirme oranımız ise %30 civarlarında. Fakat oyun oynamaya, bizden daha fazla zaman ayıran insanlar da var. Mesela Kotaku ekibinden Patricia Hernandez, son dediğine göre oyun içerisinde 60 saate ulaştı ve oyun bitirme oranı %80. Patricia Hernandez’in dediğine göre, oyunda yapacak hala çok fazla şey var. Fakat bu sürenin tam tersine, oyunu sadece 30 saatte bitiren yazarlar da var. Fakat bu yazarlar, sadece önemli olaylara önem verdiğini, toplanabilir ögelere, keşiflere ve çoğu yan göreve önem vermediğini belirtti.

Bu durumdan çıkartabileceğimiz sonuç şu, keşif yapmayı seven, oyunu %100 bitirmekten hoşlanan bir oyuncuysanız, Horizon: Zero Dawn sizin 70-80 saatinizi alabilecek bir oyun. Fakat hemen sonuç görmek istiyor, sadece ana hikayeye önem veriyorsanız, ki böyle bir oyuncu neden RYO oynar bilemiyoruz, bu oyun sizin 30-40 saatini, belki daha da azını alacaktır. Yani, klasik bir RYO oyuncusuysanız ve Horizon: Zero Dawn almayı düşünüyorsanız, bu oyuna bolca zaman ayırmayı düşünseniz, çok iyi edersiniz efendim.

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: https://leadergamer.com.tr/2017/02/23/horizon-zero-dawn-kac-saat/ gitmek için TIKLA

Görünüşe göre, Horizon: Zero Dawn oldukça uzun bir oyun yazısı ilk önce üzerinde ortaya çıktı.

Lost Password

Sign Up